کوکوپیت
خانه / کوکوپیت / نمایندگی فروش کوکوپیت قالبی در ایران

نمایندگی فروش کوکوپیت قالبی در ایران

نمایندگی فروش کوکوپیت قالبی در ایران به کسانی گفته میشود که کوکوپیت که یک محصول وارداتی میباشد را به طور مستقیم از کشور های تولید کننده به دست مشتریان خود میرسانند. مشتری های کوکوپیت شامل فروشنده ها و گلخانه دارانی میباشد که قصد تولید نشا، توت فرنگی، گل های زینتی، کشت هیروپونیک و کشت بافت میباشد.

فروش کوکوپیت

مرکز فروش کوکوپیت قالبی

برای هدر نرفتن کوکوپیت و بسته بندی زیبا تر، آنها در قالب های مکعب مستطیل قرار میدهند.

اجزای تشکیل دهنده کوکوپیت درخت نارگیل میباشد که به دلیل نبود شرایط آب و هوایی این درخت قابلیت رشد در ایران را به صورت عمده ندارد به همین دلیل تمام موجودی این محصول از کشور های استوایی وارد کشور می شود.
جهاد کشاورزی در سال های اخیر نظارت خود را بر روی گلخانه ها و زمین های کشاورزی به دلیل کمبود منابع آبی افزایش داده و طبق ابلاغیه ای که در تاریخ 98/05/05 صادر شد کشاورزان را مجبور به کشت گلخانه ای و مکانیزه محصولاتی از قبیل گوجه و خیار و توت فرنگی و … کرد.
کمبود منابع آبی و همچنین نبود اطلاعات کافی در رابطه با بستر کشت باعث گردید تا دلالان در مدت بسیار کمی تمامی اجناس بی کیفیت و ارزان خود را وارد بازار کنند و کشاورزان بسیاری گرفتار این ماجرا شدند.
دلیل اصلی هم اطمینان به صحبت های پشت تلفنی میباشد مرکز هایی قابل اطمینان میباشند که طبق نمونه اصلی به شما بار را تحویل دهند و تمامی مشخصات فنی را در اختیار شما بگذارند. مرکز اصلی فروش این محصول شهر هایی مانند کرج، تبریز، شیراز، میباشد.

واردات کوکوپیت در ایران

وادرات کوکوپیت

حدود 10 سال پیش جمعی از متخصصان اقدام به واردات بستر کشتی به نام کوکوپیت به ایران کردند تا بازار ایران را برای واردات مورد سنجش قرار بدهند. ابتدا که این محصول وارد کشور شد استقبال خوبی از این محصول نشد و همین موضوع باعث ضرر وارد کننده ها شود ولی با تلاش بیشتر و مطلع کردن مردم از مزایای این نوع بستر کشت باعث شد رشد بسیار سریعی در صنعت کشاورزی داشته باشد که در سال 98 بیشترین میزان استفاده این بستر کشت در کشت هایی مانند هیدرو پونیک وتولید نشا را به ثبت رساند و رفته رفته ریشه بزرگی در صنعت کشاورزی پیدا کرده. پس از همه گیر شدن استفاده از این محصول باعث شد نقدینگی کشاورزان تا حدود زیادی به سمت کوکوپیت رواج پیدا کند همین مسئله باعث مورد توجه قرار گرفتن کسانی که قصد واردات را داشتند شود رقابتی شدن بازار و ازدحام وارد کننده ها باعث شد که کوکوپیت در کیفیت ها و از کشور های متفاوتی مانند مالزی، تایوان، هند، سریلانکا و دیگر کشور هایی که در خط استوا قرار دارند وارد کشور شود. تنوع محصولات باعث اختلاف قیمت بسیاری بین انواع کوکوپیت در ایران شد. در آشفته بازاری که در ابتدای سال 97 رخ داد سبب گردید که وارد کننده ها خواستار، اختصاص ارز نیمایی از طرف دولت شدند. این موضوع تا به الان مورد تایید وزارت صنعت نگردیده و تمامی کسانی که ادعای ارزانی محصولاتشان را به دلیل ارز دولتی میدانند کذب میباشد.

حجم کوکوپیت قالبی

حجم کوکوپیت

حجمی که کوکوپیت به شما می دهد اصلی ترین معیار یک کوکوپیت میباشد. هر کوکوپیت نسبت به کیفیت و نوع فراوری این محصول محصول  دارد. حداکثر حجمی که تا به حال در هر قالب کوکوپیت در ایران ثبت گردیده مربوط به یکی از وارد کننده ها میباشد که حجمی به میزان 80 لیتر را در قالب 5 کیلویی جای داده است. میزان استاندارد برای گنجایش مایع در کوکو پیت برابر 70 الی 80 میباشد. حجم که کوکوپیت به ما میدهد اگر به این میزان باشد باعث میشود که ما خاک کمتری را خریداری کنیم و هزینه کمتری برای بستر کشت بپردازیم و آب کمتری را برای کاشت گیاه اختصاص دهیم. اگر شماکوکوپیت مرغوبی خریداری نکنید و به قیمت توجه بیشتری کنید متوجه خواهید شد که اگر کوکوپیت مرغوب خریداری میکردید هزینه کمتری پرداخت میکردید. در ایران بیشترین میزان واردات از کشور های هند و سریلانکا صورت میگیرد. کشور هند به دلیل کمبود صنایع فراوری میزان آّب شیرین برای شست و شو باعث شده تا استاندارد های یک کوکوپیت خوب فاصله بگیرد. در ضمن محصولی به نام پالم پیت نیز وجود دارد که در ایران نیز تولید می شود که الیاف آن را نخل خرما تشکیل میدهد. و از لحاظ کیفیت و قیمت از کوکوپیت هندی مناسب تر میباشد. سریلانکا کوکوپیت بهتری در مقایسه با  دیگر کشور ها تولید میکند و همین موضوع سبب گردیده تا واردات عمدتا از این کشور صورت گیرد. البته در سریلانکا نیز بار بد وجود دارد و در هند نیز بار با کیفیت وجود دارد و موضوع اینکه کدام کشور این محصول را تولید میکند نمیتواند معیار اصلی برای خرید کوکوپیت باشد.

بهترینEC کوکوپیت

EC میزان شوری یک محصول میباشد که با دستگاه های EC سنج محاسبه میشود. تمامی محصولات کشاورزی که در ایران کشت میشود، به میزان بالایی به شوری حساس میباشد و این موضوع سبب گردیده تا متخصصان کشاورزی توصیه های بسیاری در رابطه با EC بستر کشت داشته باشند تا این موضوع سبب نگردد تا کشاورز در این رابطه محصول یک سال خود را از دست دهد. EC بالای محصول سبب میشود که رنگ گیاه زرد شود، پوسیده شود و یا کامل نابود شود.

مناسب ترین EC برای کوکوپیت که مطالعات زیادی بر روی آن شده زیر 5/0 میباشد. این مقدار باعث میشود گیاه به شوری واکنشی نشان ندهد.

قیمت خاک کوکوپیت

قیمت خاک کوکوپیت در تمام دنیا متفاوت میباشد و به عواملی که در ادامه اشاره میکنیم بستگی دارد.

  • میزان گنجایش آب در هر پنج کیلو گرم
  • کشور سازنده که کوکوپیت را فراوری میکند وطبق آنلیز میفرست
  • نوع شست وشو ومقدار شوری یا همان EC
  • زمان باز شدن کوکوپیت و سیراب شدن آن که به معنای رسیدن به حداکثر ظرفیت میباشد
  • شرکتی که از آن خریداری میکنید و انصاف داشتن فروشنده که طبق کیفیتی که ارئه میدهد با شما حساب کند
  • میزان خرید شما. تمامی شرکت ها برای تشویق مشتری به خرید بیشتر یک نموداری را تعریف کردن که میزان خرید شما نسبت به قیمت تناسب داشته باشد
  • عرضه بدون واسطه. هر چه کالا بیشتر دست به دست شود طبیعتا میزان قیمت آن نیز افزایش پیدا میکند
  • کرایه. نزدیکی شما به مرکز فروش که اگر شما هرچه دور تر باشید کرایه حمل و نقل بیشتر میشود

کسانی هم که قصد خرید این محصول را برای مصرف خانگی یا برای چندین گلدان کوچک دارند از خریدشان منصرف شوند به دلیل اینکه کوکوپیت در ایران تقریبا در تمام ایران به صورت عمده صورت میگیرد و سفارشی باید بالای 500 کیلو گرم داشته باشند. البته میتوانید کوکوپیت ایرانی یا همان پالم پیت را میتوانید زیر 100 کیلو نیز خریداری نمائید.

کوکوپیت را شما میتوانید در ایران به صورت عمده اگر در نظر بگیرید از 25 هزار تومان موجود میباشد تا 38 هزار تومان. اگر فروشنده های کوکوپیت سنجش قیمت را بر حسب کیفیت واقعی محصول در نظر گرفته باشند اختلاف قیمتی که مشاهده میکنید در رابطه با کیفیت آن نیز بسیار فاحش است. به طوری که با یک آزمایش بسیار کوچک  شاهد اختلاف انواع کوکوپیت میشوید.

هر وارد کننده ای نیز یک شهر را برای انبار داری انتخاب میکنند. که تقریبا این انبار ها در کلان شهر ها وجود دارد و برای مشتری هایی که سفارش بالا میخواهند از گمرکی که در بندر وجود دارد میفرستند تا ارزان تر شود. البته اگر مقدار خرید شما کم باشد با توجه به در نظر گرفتن کرایه، اگر همان از انبار خریداری کنید به صرفه تر باشد.

 

جهت خرید و فروش این محصول میتوانید با ما در ارتباط باشید:
مهدی افشار
راه های ارتباطی:
شماره موبایل: 09126633975
شماره تلفن ثابت: 02633538708
پست الکترونیکی: madiaftrade@gmail.com

مطلب پیشنهادی

تولید کوکوپیت قالبی

مراکز تولید کوکوپیت قالبی

تولید کوکوپیت قالبی توسط کشور های خارجی چون هند و سریلانکا صورت می گیرد و …